Ocieplenia budynków

Ocieplenia budynków – jak znaleźć profesjonalną firmę ?

Planujesz zatrudnić firmę, która wykona dla Ciebie ocieplenie domu, jednak nie wiesz na kogo się zdecydować? Świetnie trafiłeś! Ociepleniami i dociepleniami budynków zajmujemy się od 2009 roku. Ten czas pozwolił nam zdobyć ogromne doświadczenie i wiedzę potrzebną do wykonywania usług ociepleniowych. Dlatego, jeśli jesteś z Krakowa lub okolic, to już nie musisz szukać odpowiednie firmy.

Profesjonalne ocieplanie budynków metodą lekką-mokrą

Jeśli planujesz ocieplić swój dom, to musisz wiedzieć, że jest wiele metod, którymi możesz to zrobić. By z czystym sumieniem polecamy technologię lekką-mokrą, która według nas sprawdza się najlepiej, a docieplanie budynków tą metodą jest szybkie i przynosi świetny efekt. Przede wszystkim do docieplenia budynków Kraków, Wieliczka, Niepołomice technologią lekką-suchą potrzebne będą:

  • styropian lub wełna
  • woda
  • klej
  • tynk

Metoda ta nazwę zawdzięcza wodzie, która potrzebna jest do rozmieszania kleju i tynku. Ten sposób ocieplenia jest zdecydowanie najczęściej wybierany i wysoko oceniany przez właścicieli budynków mieszkalnych.

Odpowiednia termoizolacja budynków

Od jakiegoś czasu masz poczucie, że zimą w Twoim domu jest ciągle chłodno mimo tego, że za ogrzewanie przychodzą coraz większe rachunki? Odpowiedzialna za to jest zdecydowanie słaba termoizolacja budynku, która ma ogromny wpływ na utratę ciepła. Aby temu zapobiec, nasza firma w sposób fachowy i profesjonalny wykonuje termoizolacje budynków. Czym jest termoizolacja? To nic innego jak ocieplenie ścian i dachu, które pozwala na utrzymanie ciepła w pomieszczeniu.

Fachowe tynkowanie elewacji

Wielu osobom wydaje się, że wykonanie elewacji to najprostsze zadanie z całego procesu ocieplenia. Choć z boku może ono wyglądać banalnie, to jednak w rzeczywistości wcale takie nie jest. Na poprawne wykonanie elewacji ma wpływ wiele czynników, między innymi pogoda. Dodatkowo ważne jest dokładne i rzetelne wykonanie każdego z etapów tynkowania.

Tynkowanie elewacji to bardzo ważny proces, który składa się z 4 faz, a są nimi:

  • przygotowanie podłoża
  • przygotowanie tynku
  • tynkowanie
  • malowanie

Każdy z tych etapów wymaga odpowiedniego przygotowania i przede wszystkim czasu i cierpliwości ze strony wykonawcy. Szalenie ważne jest również wykorzystanie wysokiej jakości materiałów, które pozwoli na sprawne wykonanie pracy, a co najważniejsze, zagwarantuje długą żywotność elewacji. Decydując się na współpracę z naszą firmą, masz pewność, że całe zadanie zostanie profesjonalnie i rzetelnie wykonane.

Malowanie elewacji to podstawa!

Bezpośredni wpływ na wygląd budynku ma kolor elewacji. Choć oczywiście kolor w żadnym stopniu nie ma wpływu na jakość ocieplenia i funkcję, którą pełni, to jednak stanowi on ważny efekt wizualny, który sprawia, że budynek ma swój odrębny charakter. Dlatego, jeśli zależy Ci, żeby Twój dom wyglądał elegancko i schludnie, to nie powinieneś omijać procesu, jakim jest malowanie elewacji.

Jak dobrać odpowiedni kolor? Z pewnością powinien być odpowiednio dopasowany do otoczenia. Pamiętaj, że bardzo krzykliwe kolory szybko wychodzą z mody!